Ateitis priklauso mokantiems gyventi informacijos amžiuje

Greitojo skaitymo reikia kiekvienam žmogui, nes ateitis priklausys tiems, kurie žinos daugiau ir sugebės teisingai atsirinkti informaciją didžiuliame sraute. Nuo interneto atsiradimo visiems prieinamos informacijos kiekiai kasdien auga geometrine progresija. Jeigu mokate ieškoti informacijos, greitai galite surasti pačią kokybiškiausią informaciją ir dar nemokamai. Kitas dalykas, kaip greitai ją įsisavinsite ir pritaikysite.

[heading] Ne dideli nugali mažus, o greiti nugali lėtus![/heading]

Vieno tyrimo metu buvo ieškomi skirtumai tarp V.I.P. pardavėjų ir likusiųjų. Visų nuostabai pagrindinis geriausių pardavėjų konkurencinis pranašumas buvo naujų įdėjų įgyvendinimo greitis. T.y. jie greičiausiai įgyvendindavo tai, ką naujo sužinodavo. Įsivaizduokime tokią situaciją – Jūs ir kolega gavote po knygą apie naujas pardavimų technikas. Jūs prie knygos prisėdate tik vakare, nelabai turite jėgų ir noro skaityti. Todėl perskaitote tik po 1 skyrių per dieną, kol baigiate skaityti praeina 2 savaitės. O tuo tarpu Jūsų kolega nuskanavo visą knygą per 1 vakarą! Jis nebūtinai skaitė viską iš eilės. Jis galbūt tik ieškojo tos informacijos, kurią iškart galėtų pritaikyti praktiškai ir ją radęs jau kitą dieną pradėjo tą informaciją testuoti. Rezultatas – jis jau bus pažengęs ir galbūt padaręs daugiau pardavimų negu Jūs. Galbūt jis dėka greito informacijos pritaikymo bus uždirbęs gerokai daugiau negu jam kainavo išmokti greitojo skaitymo. Taigi, įdėjų įgyvendinimo greitis yra vienas esminių įgūdžių versle! Greičiausiai girdėjote posakį, kad ne dideli nugali mažus, o greiti nugali lėtus.

Greitojo skaitymo seminaras

Pagerės Jūsų fizinė savijauta ir pasitikėjimas savimi, kai dėl efektyvaus skaitymo kasdien jausite mažiau nuovargio. Pritaikę greitojo skaitymo metodus visus darbus atliksite mažiausiai 1 valanda greičiau! Kiekvienas pajus palengvėjimą, nes lėtas skaitymas dažnai nuvargina, taip pat silpsta dėmesys ir koncentracija. Lėtas skaitymas kaip važiavimas nuo Vilniaus iki Kauno 50 km/h greičiu. Atstumas kaip ir tas pats, bet sugaištumėte 2-3 kartus daugiau laiko ir 2 kartus labiau pavargtumėte, o rezultatas? Vienodas.

[heading] Pilkoji zona – kas tai ir kaip to išvengti?[/heading]

Lėtas skaitymas mus perkelia į tai, ką laiko valdymo specialistai vadina „pilkąja zona“. Tai yra tokia dienos dalis, kada nei dirbi, nei ilsiesi, nei juoda, nei balta. Kitaip pasakius tai yra neproduktyviausios valandos. Visi kuo puikiausiai žinome, ką tai reiškia, kai darai kažkokius mažus, nereikšmingus darbus, mėtaisi nuo vieno darbo prie kito, negali normaliai susikaupti, nuolat išblaško skambučiai, vėluoja klientai ar kolegos ir t.t. Tokiu atveju rekomenduojama, kuo labiau savo darbo dieną suskaidyti į ryškius darbo ir poilsio intervalus. Jei jau dirbame, tai dirbame 2-3 valandas ir visu 100 % su keliomis nedidelėmis pertraukėlėmis. Vėliau padarome ilgesnę pertrauką, kurios metu visiškai atsijungiame nuo darbo, pailsime, o tada ir vėl grįžtame pasidarbuoti pora valandų intensyviai.

Tradicinis skaitymas man kažkuo panašus į tą pilkąją zoną. Vienu metu tai skaitome, tai panaršome internete, tai einame pavalgyti, tai įsijungiame televizorių, tai vėl kur kitur mintys nuklysta. Galų gale po 2 valandų taip vadinamojo „skaitymo“ nieko neprisimeni. Jei jau skaityti, tai skaityti maksimaliai greitai, susikaupus ir nesiblaškant, o jei jau ilsėtis, tai ilsėtis!

Greitasis skaitymas bus naudingas kiekvienam, kuris nuėjęs į knygyną jaučia begalinį smalsumą ir norėtų perskaityti didžiulę dalį ten esančių knygų. Knygos yra brangios, tačiau jei mokėtumėte greitojo skaitymo, knygų pirkti nebereikėtų. Visas jas galėtumėte perskaityti knygyne arba prekybos centre vos per 1 val. Vidutinė knyga turi apie 200 puslapių. Tad net ir neskubant bei savęs neforsuojant ją galima įveikti per 3 kartus, skiriant tik po 20 minučių. Vieną kartą 20 min., antrą kartą 20 min., trečią kartą 20 min. ir jau 30 litų sutaupėte. Juolab, jog dabar knygynuose galima ramiai prisėsti, išgerti kavos ir skaityti, skaityti, skaityti.

Mokindamiesi greitojo skaitymo turite galimybę pajusti, ką asmeninis tobulėjimas reiškia praktiškai. Kartais perskaitome daug knygų, kurios formuoja požiūrį, bet praktinių apčiuopiamų rezultatų nepajaučiame. O kai mokinamės kažko praktiško, kas yra susiję su veiksmu, darymu, klaidomis, pastangomis ir konkretaus rezultato gavimu, jaučiame, jog kažkas gyvenime pasikeitė. Todėl greitasis skaitymas, manau, turėtų būti įtrauktas į sąrašą darbų, kuriuos per gyvenimą reikia padaryti. Ši idėja atsirado neatsitiktinai, nes paklausus „kas Jus sumotyvavo sudalyvauti  seminare?“ pasitaiko žmonių sakančių, kad tiesiog kažkada, kai jie net nežinojo, jog vyksta tokie mokymai, jie į savo gyvenimo tikslų šimtuką įtraukė – „išmokti greitojo skaitymo“! O koks Jūsų gyvenimo tikslų šimtukas?

Apie lektorių

Greitojo skaitymo lektorius
Aivaras Pranarauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*