Lektorius

Susipažinkime, esu Aivaras Pranarauskas, greičiausiai Lietuvoje skaitantis žmogus ir greitojo skaitymo treneris.  Esu pabaigęs filosofijos studijas, todėl tikrai žinau, kas yra įvairiausio sudėtingumo tekstai , kaip juos suprasti ir kaip juos skaityti. Vedu šiuos mokymus nuo 2009 metų. Galiu per 30 minučių perskaityti šeštadienio „Lietuvos rytą“ ir atpasakoti pagrindines straipsnių mintis. Knygą „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“ perskaityti per 40 minučių. Greitąjį skaitymą naudoju kasdien. Paauglystėje buvau knygų fanas ir perskaičiau ne šimtus, o ko gero tūkstančius knygų.

Esu praktikas ir vadovaujuosi tuo, jog perskaitytos mintys turi į mūsų gyvenimą atnešti kažkokios naudos. Greituoju skaitymu susidomėjau, nes tai viena tų disciplinų, kurias žmonės dažnai įrašo į darbų, kuriuos reikia padaryti per gyvenimą sąrašą. Tad tikslas išmokti greitojo skaitymo dažnai atsiduria tarp kitų tikslų tokių kaip paskraidyti su oro balionu, išsimaudyti žiemą jūroje, aplankyti Kalėdų senelį Laplandijoje, išmokti jogos ir t.t.

Man patinka kalbėti apie knygas. Esu dalyvavęs televizijos laidoje, Lietuvos ryto „Kas tu toks?“ žinoma, niekas mano profesijos neatspejo. Taip pat mane nekartą kalbino žurnalistai, kartu su LRT laida „Pinigų karta“ paruoštus 7 patarimus greitesniam skaitymui.

Bendradarbiavome su VU Filosofijos katedra. Jie paruošė mums testus, kuriais yra nustatomas skaitymo produktyvumas. Esu parašęs iki šiol vienintelę knygą lietuvių kalba apie greitąjį skaitymą „Pažintis su greituoju skaitymu“. Pateikiu šios knygos apžvalgą:

Greitasis skaitymas – tai galimybė netik greičiau skaityti, bet ir galimybė padidinti savo protinius pajėgumus, turėti geresnę koncentraciją ir daug geriau viską prisiminti. Su greituoju skaitymu kiekvienas turi galimybę sutaupyti sau laiko ir daug lengviau perskaityti ir išmokti įvairių įvairiausių naujų dalykų.

Gyvenimo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo žinių kurias turite. Kuo geriau žmogus išmano savo sritį ir darbą, kurį daro, tuo jam geriau sekasi. O jei norite nuolatos žengti koja kojon su gyvenimu – turite atnaujinti savo žinias, lavinti vis naujus įgūdžius, nuolat mokytis ir nuolat skaityti.

Tradicinį skaitymą palyginus su greituoju skaitymu, pamatytume, jog tai, ką galėjome perskaityti per valandą – skaitome tris valandas. Varginame savo akis tol, kol vaizdas pradeda lietis, dėl akių įtampos įskausta galva, akys parausta, o jei tai tęsiasi metai iš metų – pradeda silpnėti regėjimas. Nespėjame su darbais, ypač jei tai darbas susijęs su skaitymu, dokumentais ar įvairiais kitokiais tekstais. Jei turime įprotį į viską iš eilės gilintis ir užduotis atlikti pedantiškai, kartais matome, jog viską galėtume padaryti ir perskaityti greičiau, bet niekaip negalime atsikratyti įsišaknijusių įpročių, o kai esame pavargę ir turime sėdėti papildomas valandas, darbas darosi dar labiau neproduktyvesnis.

Taip pat daugelis žmonių jaučia vidinį nepasitikėjimą ir nepasitenkinimą, jog greitai viską pamiršta, atrodo ką tik skaitei, viską puikiausiai supratai, o kai reikia po 5 minučių prisiminti ir papasakoti viskas lyg būtų kažkur išgaravę.  Tada esi priverstas dar kartą skaityti, negana to, jog pirmąjį kartą teko skaityti lėtai, atsargiai ir sugaištant daug laiko, visa tai tenka kartoti ir netgi tada dar nėra garantijos, jog ir po antro perskaitymo prisiminsi geriau. Daugeliui žmonių dėl visų išvardintų dalykų skaitymas nėra malonus ir džiaugsmingas užsiėmimas. Atminties lavinimas yra kitas dalykas, kuriuo domiuosi ir mokymu metu stengiuosi apjungti šias temas.

Aš lygiai taip pat esu sugaišęs marias laiko skaitydamas, esu perskaitęs knygų, kurių galbūt nereikėjo skaityti ir esu praktiškai pamiršęs 99 procentus to, ką skaičiau. 99 procentai informacijos, kurią kažkada laikiau investicija į save, konspektavau, pirkau knygas, gaišau laiką ir viskas jau pamiršta ir kažkur dingę.

10 metų domiuosi, kaip įvairius dalykus padaryti efektyviau ir veiksmingiau. Daug domėjausi, daug mokiausi, susikaupė reikiamas kiekis žinių ir nuo 2009 metai vedu mokymus. Reguliariai vyksta seminarai, kuriuose jau dalyvavo šimtai žmonių. Mokymus vedu visoje Lietuvoje, įmonėse, švietimo įstaigose. Jei norite suorganizuoti šiuos mokymus savo organizacijoje susisiekite telefonu 8 684 67325.

2 Comments » for Lektorius
  1. VU Filosofijos fakulteto absolventė parašė:

    Patikslinkite katedros pavadinimą, nes VU Filosofijos katedra tokių tyrimų nevykdo. Ir parašykite, prašau, kur galima susipažinti su Jūsų tyrimu išsamiau.

  2. T parašė:

    Sveiki, Ar galite pranešti e-paštu kada vyks kitas seminaras kaune? kaip suprantu tik kitais metais. Būčiau labai dėkinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*